Отборите на Лудогорец и Хебър играят при резултат 2:0 в мач от

...

НА ЖИВО: Лудогорец - Хебър 2:0, Фон Витри удвои за орлите

Отборите на Лудогорец и Хебър играят при резултат 2:0  в мач от 15-ия кръг на efbet Лига. Бърнард Текпетей даде преднина на " орлите " в 11-ата минута. Аслак Фон Витри пък удвои задатъка на разградчани с гол в 38-ата минута.

Още в първата минута Лудогорец сътвори нещо по-опасно. Топката стигна до Кайо Видал, който я пусна на Тодор Неделев. Той стреля по земя отвън наказателното поле, само че ударът му не затрудни Матвей Игонен.

Две минути след това  " орлите " стигнаха до гол, откакто Фон Витри подаде от навън линията към Руан Секо, а той изпревари стража на Хебър и прати топката във вратата. Веднага обаче последва сигнал, оказа се, че топката е излезнала в навън преди паса.

В 8-ата минута Аслак декор Витри получи отдясно и пусна изострен пас по земя към Руан Секо. Опитът за изстрел от движенение на нападателя бе блокирано. Топката излезе в корнер, който не докара до нищо по-опасно пред Игонен.

Руан Секо получи в наказателното в 10-ата минута, съумя да финтира, с цел да си настройки топката и по-късно стреля. След рикошет кълбото излезе на сантиметри от десния непряк дирек на вратата. При последвалия корнер още веднъж той бе покрай това да стреля, само че не откри топката добре.

Домакините откриха минута по-късно. Аслак Фон Витри прати отлично центриране към бялата точка в пеналтерията на Хебър. До топката стигна Бърнард Текпетей, който от придвижване с едно допиране я прати около стража на гостите и във вратата.

Натискът на Лудогорец продължи и в 16-ата минута до нова опция стигна Руан Секо, който пое топката след недоразумение в наказателното на гостите. Неговият изстрел обаче бе уловен от Матвей Игонен.

В 21-ата минута Тодор Неделев си настройки топката на левия крайник и опита изстрел от отдалеченост, който обаче мина настрана от задачата.

Десет минути след това Якуб Пьотроски пусна страховит извеждащ пас от десния фланг към наказателното поле, където Кайо Видал съумя да финтира бранител на Хебър. След това се опита да направи същото и със стража на гостите, който бе излязъл напред. Игонен обаче се оправи и докосна топката, с цел да я избие от краката на крилото.

Минута по-късно добър късмет имаше и Текпетей да удвои задатъка на първенците, само че и той бе отхвърлен от Матвей Игонен.

В 35-ата минута пристигна първият удар на Хебър след забавно осъществяване на Карлос Охене. Той пробва да трансферира Симон Слуга с удар съвсем от центъра, а топката мина над напречната греда.

Три минути след това Лудогорец стигна до нова голова опция посредством Кайо Видал, който бе открит в пеналтерията. Неговият шут затрудни Игонен, който не се намеси задоволително безапелационно. Топката стигна до Аслак декор Витри след опит на Руан Секо също да шутира, а десният бек на домакините не сбърка и откри мрежата на Хебър.

Пет минути преди края на постоянното време на първата част, първо Якуб Пьотровски стреля, а отбитата топка стигна до Педро Нареси, който също потърси гола. Страхотната интервенция на Игонен обаче го лиши от попадение.